5 sposobów na złagodzenie powrotu do pracy po urlopie

5 sposobów na złagodzenie powrotu do pracy po urlopie

Pojutrze wracam do pracy po dwutygodniowym urlopie. Trudno jest wrócić do codziennych obowiązków dlatego postanowiłam stworzyć zbiór porad jak sobie złagodzić ten przeskok do rzeczywistości.

  1. Nie zostawiaj niezamkniętych spraw na “po urlopie”. Łagodne wejście w tryb pracy po urlopie możesz sobie zapewnić jeszcze przed urlopem. Zanim go rozpoczniesz zadbaj, aby w miarę możliwości zakończyć wszystkie sprawy tak, aby Cię nie przytłoczyły na dzień dobry po urlopie. Nic nie dobija bardziej niż stos niedokończonej roboty na biurku.
  2. Przygotuj ulubione śniadanie lub lunch. Jeśli jesz śniadanie w domu przed wyjściem do pracy to przygotuj sobie na pierwszy dzień po urlopie (lub kilka dni) swoje ulubione śniadanie. Wstając rano skupisz się na przyjemności jedzenia, a nie na konieczności pójścia do pracy. Jeśli nie jesz śniadania w domu, to przygotuj sobie lunch box z ulubionym daniem na później.
  3. Zaplanuj małą przyjemność na popołudnie po pracy. Idź na zakupy do galerii, do kina, na kawę – wybierz cokolwiek sprawia Ci przyjemność, abyś będąc w pracy w tym pierwszym dniu miała w odwodzie coś miłego.
  4. Zaplanuj kolejną podróż – małą lub dużą. Zanim zakończysz urlop zaplanuj kolejny. To może ale nie musi być nic wielkiego. Wystarczy krótki wypad na weekend, nawet bez konieczności brania wolnego w pracy. Chodzi o to, żeby mieć na co czekać i co planować.
  5. Kup sobie fajny ciuch do pracy 🙂 Nie wiem jak Wy ale ja jak sobie kupię coś fajnego, to nie mogę się doczekać, żeby w tym jak najszybciej gdzieś wyjść. To także jest pewien sposób na odciągnięcie mózgu od smutnych myśli o zakończeniu urlopu. Pamiętajcie, wszystko siedzi w głowie.

Jeśli chodzi o mnie to zastosowałam i zastosuję wszystkie powyższe sposoby. Włącznie z zaplanowaniem podróży, a nawet dwóch 😉 A przede wszystkim ostatnio upolowałam fajną bluzkę w H&M, której nie omieszkam założyć w poniedziałek.

 

 

 

 

 

 

 

bolerko – second hand

bluzka – H&M

torebka – Stradivarius

sandały – Lasocki

A czy Wy macie jakieś swoje sposoby na złagodzenie powrotu do pracy? Dajcie znać w komentarzach.

Obserwujcie mnie na Instagramie: @dailywoman.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *